Uzņēmuma misija ir rūpēties par katra cilvēka veselību.
Tāpēc mūsu darba svarīga daļa ir informācijas vākšana par uzņēmuma zāļu un medicīnisko ierīču drošumu, efektivitāti un kvalitāti. Lai sasniegtu šo mērķi, ir izveidota kvalitātes nodrošināšanas un farmakovigilances sistēma, kas mums dod iespēju savlaicīgi identificēt nevēlamus notikumus, neefektivitāti un sūdzības par mūsu produktu kvalitāti.Ja vēlaties ziņot par nevēlamiem notikumiem/neefektivitāti un kvalitātes problēmām pēc mūsu produkta lietošanas, varat izvēlēties jebkuru sev piemērotu ziņošanas veidu:
- zvanot pa tālruni: +371 26111016
- rakstot uz e-pasta adresi:
- pharmacovigilance@alpenpharma.com
- pv@sveikuva.com
Par ko jūs varat ziņot:
1. Blakusparādība – jebkāda nevēlama un neparedzēta izpausme, simptoms vai slimība, kuras rašanās laika ziņā sakrīt ar zāļu lietošanu, neatkarīgi no tā, vai pastāv cēloņsakarība ar šo lietošanu.
2. Nepareiza zāļu lietošana – gadījumi, kad zāles tiek apzināti lietotas neatbilstoši apstiprinātajai zāļu informācijai.
3. Lietošana nereģistrētām indikācijām – gadījumi, kad zāles medicīniskiem nolūkiem tiek apzināti lietotas neatbilstoši apstiprinātajai zāļu informācijai.
4. Ļaunprātīga lietošana – pastāvīga vai vienreizēja, apzināta, pārmērīga zāļu lietošana, kas izraisa nelabvēlīgu fizisku vai psiholoģisku reakciju
5. Neefektivitāte – nespēja nodrošināt apstiprinātajai indikācijai paredzēto farmakoloģisko iedarbību. Piemērs attiecībā uz vakcīnām: konkrētas, ar vakcīnu novēršamas slimības rašanās personai, kura ir atbilstoši un pilnībā vakcinēta.
6. Arodekspozīcija – zāļu iedarbība profesionālās vai neprofesionālās darbības rezultātā.
7. Pārdozēšana – tāda zāļu daudzuma ievadīšana vienā ievadīšanas reizē vai kopumā, kas pārsniedz maksimālo ieteicamo devu saskaņā ar apstiprināto zāļu informāciju.
8. Neparedzēta labvēlīga reakcija – jebkāda neparedzēta labvēlīga reakcija, kas rodas pēc produkta ievadīšanas un rada uzlabojumu vai izārstē slimību vai simptomu. Šis uzlabojums vai izārstēšana netiek gaidīta, vai arī šī reakcija nav pierādīta ar apstiprinātiem pētījumiem.
9. Zāļu lietošanas kļūda – attiecas uz netīšu zāļu nozīmēšanas, izsniegšanas vai ievadīšanas kļūdu, kamēr zāles ir veselības aprūpes speciālista, pacienta vai patērētāja kontrolē.
10. Aizdomas par infekcijas ierosinātāja pārnešanu – infekcijas ierosinātāja pārnešana ar zāļu starpniecību, kas ir vai nav saistīta ar nevēlamu notikumu.
11. Iedarbība grūtniecības vai krūts barošanas laikā – jebkurš produkts, ko lieto grūtniecības vai krūts barošanas laikā. Iedarbība var notikt tieši pirms grūtniecības, apaugļošanās laikā, uz māti vai tēvu.
Ja jums ir jautājumi un/vai sūdzības par zāļu kvalitāti, rakstiet mums uz e-pasta adresi:
quality@alpenpharma.comVisa jūsu sniegtā informācija ir konfidenciāla un nav izpaužama, ja vien normatīvajos aktos nav noteikts citādi.